• Ekspert opalania
 • Jak się przygotować do opalania w solarium?
opalona kobieta

Jak się przygotować do opalania w solarium?

Powiesz – co za sztuka się opalać! A ja Ci powiem, że sztuką jest opalić się mądrze, ładnie, równomiernie i bez smug. Sztuką jest też, tak przygotować ciało i zadbać o nie, żeby upragniony brąz pozostał na skórze dłużej. Zdradzamy nasze sposoby.

Najważniejszy – peeling!
Usunięcie zalegających na powierzchni skóry martwych komórek naskórka, nie tylko cudnie wygładzi ciało, ale przede wszystkim przygotuje skórę do przyjęcia składników aktywnych z nakładanego kosmetyku solaryjnego. Będą one miały teraz szansę równomiernie się rozprowadzić i skuteczniej wniknąć do naskórka, aby wywołać konkretną reakcję. Jest to szczególnie istotne w przypadku bronzerów i przyspieszaczy opalania. Równomierne rozprowadzenie składnika aktywnego, gwarantuje opaleniznę bez smug. Jednolitą, intensywną. Dodatkowo dzięki wcześniej wykonanemu złuszczaniu efekt brązowej skóry będzie utrzymywał się dłużej. Dlatego przed wizytą w solarium warto wykonać zarówno peeling ciała jak i twarzy.

Istotny demakijaż
Warto wiedzieć, że kosmetyki, które upiększają, często zmniejszają skuteczność opalania. W pudrze, podkładzie, fluidzie, kremie BB, cieniach, różu i innych kosmetykach kolorowych obecne są pigmenty, które działają na zasadzie filtrów fizycznych jak np. TiO2 (dwutlenek tytanu). W zależności od produktu mogą stanowić dość znaczną blokadę przed UV. Dlatego oczyszczenie skóry twarzy i dekoltu przed opalaniem skutecznym preparatem usuwającym zanieczyszczenia i makijaż jest tak bardzo istotne. Możesz stosować to co lubisz: płyn micelarny, olejek do demakijażu, płyn dwufazowy, mleczko. Nie ma znaczenie forma. Liczy się efekt!

Obowiązkowe okularki
Promieniowanie UV nie jest dobre dla oczu, szczególnie jeśli jeszcze emitowane jest w intensywnej dawce, jak to się dzieje w solarium. Dlatego na czas opalania należy obowiązkowo zabezpieczyć oczy szczelnymi okularkami. To nie kwestia urody, a zdrowia! Pamiętaj też, aby zdjąć biżuterię czy zegarek, w przeciwnym razie pozostawią one po sobie pamiątkę w postaci białych, nieopalonych wzorów na ciele. Bezpośrednio przed sesją zrezygnuj z dezodorantów czy perfum, ponieważ pod wpływem promieniowania UV mogą dać reakcję alergiczną lub fotouczulającą.

Zasady skutecznego opalania w solarium:

 • Stosuj profesjonalne kosmetyki, specjalnie dedykowane do solarium! –zapewniają one intensywną pielęgnację skóry już podczas opalania, zwiększą jego skuteczność, intensywność i szybkość, przedłużają efekty opalania oraz chronią przed skutkami fotoaging. Nie zawierają one filtrów przeciwsłonecznych. Zadaniem kosmetyków solaryjnych jest przyspieszyć opalanie, a nie chronić przed nim i czas ten wydłużać!
 • Zawsze dobieraj odpowiedni kosmetyk do rodzaju swojej karnacji, stopnia zaawansowania opalenizny i intensywności „brązu” jakiego oczekujesz. W razie potrzeby poproś o pomoc personel w solarium, który chętnie doradzi jaki produkt będzie dla Ciebie najlepszy.
 • Wybieraj dobre, sprawdzone i rekomendowane solaria. Zwróć uwagę czy pracuje w nim profesjonalny personel, a do dyspozycji klientów przeznaczone są nowoczesne łóżka.
 • Przed sesją dowiedz się, czy łóżko jest umyte i zdezynfekowane, czy wentylacja jest sprawna, oraz jaki jest czas eksploatacji lamp. Pamiętajmy, że przez pierwsze 80 godzin świetlówki działają zbyt mocno i należy skrócić opalanie. Jeśli zaś pracują dłużej niż 800 godzin, zrezygnujmy z łóżka w ogóle – ponieważ lampy są za stare i ich zdolności opalające są niewielkie. Jeśli w solarium pracuje łóżko turbo, trzeba opalać się 2 razy krócej niż na zwykłym.
 • Nie przekraczaj bezpiecznego czasu opalania! – rocznie to około 10 godzin. Liczy się nie tylko opalanie w solarium, ale i na słońcu. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z łóżek opalających, powtarzaj seanse co 2 – 3 dni, nie dłużej niż przez 10 dni. Potem korzystaj z solarium raz w tygodniu. Pamiętaj, aby nie łączyć opalania naturalnego ze sztucznym, bo to znacznie przyspiesza proces fotostarzenia skóry! Co dwa, trzy miesiące zalecane jest przerwanie korzystania z łóżka solaryjnego na cztery tygodnie.
 • Dostosuj opalanie do fototypu skóry – Jeśli masz bardzo jasną cerę, piegi, włosy blond lub rude koniecznie korzystaj z kosmetyków solaryjnych przeznaczonych dla delikatnej skóry. Przy skórze jasnej, czasem piegowatej, z włosami blond, kasztanowymi – możesz fundować sobie jedynie krótkie seanse. Początkowo po 3-4 minuty, a gdy skóra nieco się przyzwyczai – maksymalnie do 5 minut. Jeżeli masz cerę śniadą, włosy kasztanowe lub czarne, opalaj się maksymalnie przez 5-6 min.

Przeciwwskazania do korzystania z solarium:

 • dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia
 • ciąża lub okres do 2 miesięcy po porodzie;
 • uczulenie na słońce lub poparzenia słoneczne;
 • choroby serca, tarczycy, nerek, bielactwo, nadciśnienie, epilepsja, łuszczyca, opryszczka, trądzik różowaty, cukrzyca;
 • świeże rany na skórze lub blizny (np. po niedawnej operacji), wiele znamion lub pieprzyków;
 • skłonność do rozszerzania się i pękania naczynek krwionośnych;
 • zażywanie leki lub preparatów światłouczulających, np. antykoncepcyjnych, antydepresyjnych, moczopędnych, nasercowych, antybiotyków, z wyciągiem z dziurawca;
 • niedawna depilacji, zamykanie naczynek lub złuszczanie naskórka;
 • stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami AHA.

Polecane produkty Soleo

Beauty Skin

Przyspieszacz opalania

Calm

Po opalaniu

Black Fruit

Bronzer

Kontakt

Aroma Trend Sp. z o.o. sp.k.

ul. Sławęcińska 4, Macierzysz

05-850 Ożarów Mazowiecki

 

biuro@aromatrend.pl

+ 48 22 721 19 21

Masz pytania? Zadzwoń!

Call Center:

dostępne pon.-pt. 8.30-16.30

+48 513 029 162

+48 513 100 559